Çelik Kapıları Neden Tercih Etmelisiniz?

Giriş kapıları genellikle sadece ön kapılardan daha fazlasıdır. Evinizin ön girişi en dikkat çekici yerdir çünkü. Kapınızı nereye koyarsanız koyun, düşünmeniz gereken bir şey.

Evinizin ön kapısı için seçtiğiniz malzeme rüzgar, yağmur ve güneş ışığına dayanabilir ve aynı zamanda davetsiz misafirleri dışarıda tutmak için güce sahip olmalıdır. Ev sahipleri çekici ve evin dış dizayını tamamlar bir giriş kapısı ister. Çelik ve ahşap, giriş kapıları için standart malzemelerdir, çünkü her ikisi de sağlam ve dayanıklı bir seçimdir. Ama artıları ve eksileri birini diğerinden eviniz için daha uygun hale getirebilir.

Maliyet ve verimlilik
Çelik kapılar ahşap kapılardan daha ucuzdur, ancak fiyat açısından karşılaştırılabilir düşük kaliteli ahşap kapılar vardır. Ancak bunlar aynı zamanda daha düşük kalitededir ve daha iyi yapıya sahip üst düzey kapılar kadar uzun ömürlü değillerdir. Çelik kapılar genellikle ahşaptan daha enerji tasarrufludur, çünkü daha yüksek yalıtım değerlerine sahiptirler, bu nedenle klimalı havayı evinizin içinde ve dış havayı dışarıda tutmakta daha iyidirler. Yine de, herhangi bir kapının verimliliği diğer bazı faktörlere bağlıdır. Hangi malzemeyi seçerseniz seçin, dar bir çerçeveye ve enerji tasarruflu çekirdeklere sahip bir kapı arayın.

Dayanıklılık ve Bakım
Çelik kapılar genellikle fabrikada pişmiş polyester kaplama veya kurulum sırasında daha fazla bitirme gerektirmeyen vinil kaplama ile bitirilir. Bununla birlikte, çelik bir kapı, çeliği nemden korumak için periyodik olarak yeniden boyamayı gerektirir ve bu da paslanmaya neden olabilir. Ahşap kapılar genellikle ahşabı hava koşullarından korumak için her bir ila iki yılda bir tamir gerektirir ve kenarlar, üst ve alt kenarlar da dahil olmak üzere tamamen kaplanmalıdır. Ahşap kapılar daha fazla bakım gerektirirken, çelikten daha kolay tamir edilir. Çelik kapılardaki ezikler zımparalanmalı, bir oto kaporta tamir kiti kullanılarak doldurulmalı ve yeniden boyanmalıdır ve çizikler tamir edilmezse, çelik paslanabilir ve daha fazla hasara neden olabilir. Çizikler veya diğer küçük hasar meydana gelirse, ahşap çelik gibi bozulmaz ve hızlı bir zımpara ve refinishing genellikle hasarı gizlemek için yeterlidir.

Stil ve Görünüm
Ahşap kapıların güzelliği ve çok yönlülüğü en güçlü nitelikleri olabilir. Ahşap, evinize hoş bir giriş oluşturan sıcak, doğal bir malzemedir ve seçtiğiniz herhangi bir renkle boyanabilir. Ahşap da tasarım ve stil seçenekleri geniş bir yelpazede ve ahşap türleri — akçaağaç, ceviz, çam, kiraz ve meşe — dahil olmak üzere bir dizi vardır ve ahşap kapılar bezemeler ve oymalar ile özelleştirebilirsiniz. Öte yandan çelik kapılar, birçok ev sahibinin zevkleri için çok soğuk görünebilir, ancak bazı tasarım çok yönlülüğü sunarlar. Çelik kapılar, yüzeyde kabartmalı bir ahşap deseni ile mevcuttur ve tipik olarak ahşap kapı stillerini taklit eden panelli bir tasarıma sahiptir. Onlar da seçtiğiniz herhangi bir renk boyanabilir.

Dayanıklılık ve Güvenlik
Çelik giriş kapıları, çoğu ahşap kapıdan daha fazla dayanıklılık ve stabilite sunar. Çelik ahşaptan daha güçlüdür ve güçlü kuvvetlerden etkilendiğinde çözgü veya çatlamaz. Kapının iç çekirdeği ahşaptan yapılmış olabilir, ancak çelik çekirdekli daha da güçlü çelik kapılar da bulabilirsiniz. Ahşap üzerine yeterli kuvvet uygulanırsa çatlayabilir, bu nedenle davetsiz misafirleri çelik olarak dışarıda tutmak için iyi olmayabilir. Ancak, hangi malzemeyi seçerseniz seçin, bir giriş kapısı için en önemli güvenlik özelliği kaliteli bir kapı kilididir. Çoğu hırsız içeri girer çünkü kapı perdesi kilidinizin grev plakasına yakın bölünür. Hangi kapı malzemesini seçerseniz seçin, söve ötesinde çerçeveye giren en az 3 inç uzunluğunda montaj vidaları ile tutturulmuş sağlam bir grev plakası kullanın. Bu kapının güvenliğini artıracaktır.

Fırat Çelik Kapı güvenliği ön planda tuttuğu kadar tasarımı müşterinin zevkine göre sunabilmektedir.